Predstavitev

V juniju 2003 je bila v okviru Šole za poslanstvo v Duhovnem središču sv. Jožefa pod mentorstvom p. Silva Šinkovca predstavljena zaključna naloga z naslovom: Program aktivnega vključevanja razporočenih v Cerkev avtorice ga. Helene Reščič. Zamisel je vzpodbudila prisotne in prišlo je do sestanka skupine ljudi, ki so problemu razporočenih znali prisluhniti in se na sestanku med drugim dogovorili, da pričnejo z delovanjem skupine SRCE (Skupina za Razporočene v CErkvi). V prilogi tednika Družina je bilo objavljenih nekaj prispevkov (ga. Vilma Moderc, p. Beno Lavrih, ga. Helena Reščič), v začetku oktobra pa je bila o problematiki na radiu Ognjišče posebna oddaja, kjer so sodelovali g. škof Andrej Glavan, p. Beno Lavrih in ga. Helena Reščič.

Četrti ponedeljek v oktobru 2003 je bilo prvo srečanje skupine SRCE. Sledila so redna mesečna druženja razporočenih. "S poglabljanjem vere, duhovno in osebno rastjo smo želeli pomagati predvsem sebi in si olajšati vsakodnevne težave." (udeleženka)

Odtlej se skupina srečuje redno enkrat mesečno. Posebej za razporočeno so bile dvakrat organizirane in lepo obiskane tudi duhovne vaje, ki jih je vodil p. Vili Lovše. Namen druženja je povezati ljudi z enako bolečo izkušnjo razveze ter s pomočjo izbora primerne tematike na srečanjih ponuditi priložnost za poglabljanje vere in osebne rasti. Z gosti predavatelji želimo odgovoriti na najbolj pereča vprašanja razvezanih. Delovanje skupine za razporočene v okviru Cerkve sledi vodilu plenarnega zbora, ki pravi: Poseben izziv za krščansko skupnost so danes "matere samohranilke, ločeni, ločeni in vnovič poročeni, ovdoveli, zakonci v stiski" (PZ 45, prim. 290, 301, 303, 429)

SIMBOL (LOGOTIP) - oblikovala Simona HITIJ

• Skupnost
  • Razvezanih v
  • Cerkvi

Simbolni pomen:

• Stilizirana podoba srca, poti in rok.
  • Srce je spodaj preklano, kot simbol bolečine, ki nastane ob prekinitvi odnosa oziroma ločitvi.
  • Je tudi podoba poti, ki je potrebna, da ta bolečina mine in je človek sposoben pogleda naprej.
  • Srce od zgoraj objemata roki kot simbol Božjega spusta v to ranjenost,njegov dotik in objem, ki to ranjeno srce spet pozdravi.
  • Sta tudi simbol solidarnosti, pomoči skupine v kateri človek išče pomoč in prijateljstvo ljudi s podobno izkušnjo ločitve.

CILJI SKUPINE SRCE:

• osebna rast in poglabljanje v veri
  • odprtost za soljudi s podobnimi izkušnjami
  • pomoč pri reševanju nekaterih problemov razvezanih
  • dejavno vključevanje v nadaljnjo širitev skupine – sledenje osnovni ideji o delovanju podobnih skupin na dekanijski ravni

Ciljna skupina:
razvezani, ki so že preboleli akutno stanje ob in neposredno po razvezi.

SRCE Sv. Jožef

Arhiv glasil